Květen 2016

Kterak je sobota 14

14. května 2016 v 19:10 Zpovědnice
Milí čtenáři, ráda bych vás dnes seznámila s dnešním tématem. A tím je.... anekdota. ...
Pokud je anekdota to, co si myslím že je. V tom případě asi ne. Je to jen asi historka.

Už jsem o tomhle tématu párkrát přemýšlela... Zážitky od koní. Problém je v tom, že já zas takový extra zážitky od koní nemám. A když se snažím zapřemýšlet, vyjevují se mi vzpomínky jen většinou na to, jak Kača z něčeho nebo někoho a na někoho padá. Třeba z balíku sena. Nebo na učitele. (není třeba zmiňovat že z koně, páč to je tak profláklá a běžná činnost, že už není ani nijak zajímavá xD).

Co ale zajímavé je, jsou mé myšlenkové pochody samozřejmě.
Tak fajn tak ja zkusím Napajedla. Sice bych první musela objasnit jaké pocity chováme vůči tamní mistrové, jenže co když si mě vyhledá a přečte si to?... Su paranoid ;_; (ale i pacifista).
Jezdíme tam tak jedenkrát za dva měsíce á... někdy tam bývají kromě nás aj holky z veteriny.. takže jsme fejspalmovali, když nám spolužačka vykládala, že tam jedné zdrhlo hříbě z boxu. Já, abych byla přesnější, sem to jako fakt nechápala.... jakože fakt, jak někomu může zdrhnout hříbě z boxu omg? xD..
Jo a na hříbata jsem se jako vcelku těšila. Jó kdybych jen tušila že jich tam bude tak moc. Hříbata sou prostě tací... ňoumové. Ale ne zas tací ňoumové, páč jelikož sou to hříbata, leccos zkoušejí a dovolují si. Takže to jsou v podstatě takový tenagři v nejlepších letech. I když to poslední přirovnání škrtám, páč tynejgři nejsou roztomilý. Nuže, s Kaču sem šla zrovna na stáj, kde jsou jeeeeenom a jenom kobyly s hříbátkama... Minule když jsme tam byli tak na jedný straně stáje byli zabřezlé a na druhé už s hříbaty. Slečna Ká nás poslala na tu kde předtím bývaly jenomm zabřezlé... takže mi bylo překvapením, že nás pustili k hříbatům aj. Tak zas takový lamy nejsme ale přece...
Jenže to jsem ještě nevěděla, jaký jsou to otravy, když člověk poklízí.

Většinou když přijdete do boxu, tak začnou vykukovat za máminou prdelou a schovají se, ti odvážnější stojí uprostřed boxu jak tvrdý Y s nohama do tvaru X a jenom čumijou. Pak na vás začnou nastavovat čumák a když se jim to podaří, tak vás aj kousnou. To jedno hříbě, když to tak dokázalo, když sem mu nevěnovala pozornost a kousl mě, pakse šlo schovat za mamu a odfrkovalo si... sviňa jedna malá ... na podruhý jsem si dala už pozor a hříbě tentokrát s porážkou... dělalo to samý no. Zatímco se raduju z výhry tak naproti mého boxu slyším takovýto šustění když se hříbě hýbe.. takovýto když se ho při měření teploty snažíme chytit a on nám zdrhá po boxu do kolečka.. tak to samé sem slyšela.. tak se podívám a vidím jak kača utíká v boxu do kolečka a slyším jen ten zvuk páč ty hříbata sou ještě moc malá že nejdou ještě vidět přes box xD...... prostě to nejde popsat jak vtipný to bylo! xD Kača mi pak řekla že to hříbě mělo pořád vyplázlej jazyk tak se na něj chtěla podívat jenže to hříbě se jen tak nechce nechat chytit žejo... takže udělali pár koleček a když ho chytla tak prý furt mělo vyplázlé ten jazyk.,. (bože ta představa) tak ho nechala tak (aj ges xD)

Každopádně k věci. Tak si tam ti zaměstnanci tak hezky s mistrovó vykládají, já s Kačou kidáme... Jsme tam skoro už hodinu když... najednou všeci někam zmizí a v tom momentě jen vidím.. jak si hříbě otevírá dveře boxu a zdrhá. Zdrhá ven z boxu.... ááá kůrva. Ehm. Takže za ním hned zdrhám s výrazem asi takovým: OwO""...Come back to em!! Jenže když se k němu přiblížím tak jen nabere na tempu.... Nejvíc mě na tom momentě překvapilo to, jak tam rázem nikdo nebyl, páč já si to předtím neuvědomila xD... Sem čekala že mi třeba mistrová pomůže ho chytit..
Najednou slyším kopyta a když se otočím, řítí se za námi aj mamina... nojo tak když sem nezavřela viď... takže v podstatě s dvěma koni venku se rozhoduju kerýho chytit dřív... mámina byla za mnou a hříbě přede mnou... a jelikož mámina byla přímo na dosah tak ju vemu za ohlávku a beru zpátky do boxu.... (takhle rychle jsem se rozhodla poprvé.. byla nanosekunda)
Naštěstí!!! Hříbě se k nám hnedka přidá, páč hříbata se nikam bez matky nehnou. Tak ty šmejdy hezky zavřu zpátky a stojím tam asi s tímto pohledem O_O... a se stejným pohledem volám na Kaču. Která ale neodpovídá tak jsem si myslela že tam taky není (ale byla vzadu) . Tak se teda vracím už s trochu jiným výrazem o_X do boxu a zavřu se zvenčí páč... xD
A když už končím je tam i mistrová a mě na tu páčku nešlo dosáhnout, tak sem ju poprosila jesi mi neotevře.. a ona hned..
"Proč seš zavřená zvenčí?"
"Protože si to ten malej otevírá."
"Jo? No.. ti sou ale drzí".. a tím to hasne.

Připomínám, že sme tam byli teprve hodinu. Takže pak to s určitě velkou emocí ve tváři líčím Kači, kerá si tam v klidu vzadu poklízela.. Pak když jdeme na přestávku, tak mi Kača vypráví, že chvílu po tom, co sem jí to řekla, tak jí zdrhlo hříbě taky xD......... měla to podobně jak já akorát jí se hříbě opřelo o ty dveře a ony se otevřely... a jak vyrazilo ven tak zjistilo, že se za ním matka nehrne, takže ho kača zpacifikovala (doufam že to bylo tak? xD) A já si teho taky nevšimla. A mistrová nicnetušící ;_; Aspoň nemáme body dolů... i když... co když si to teď přečte a ....Nevr... majn.
Jináááč ten den byl aj den, kdy Kača hodila placáka z toho balíku. (tuhle vzpomínku si s sebou vemu do hrobu xD) Jenže to nebyl ledajaký balík. Byl to balík položený na dalším balíku. Takže výška mohla být tak... 2- 3 metry typuju... Kolem ní se nahrnuli mistrová a zaměstnanci.... A spadla podobně jako spolužačka hodila placáka když v těláku chtěla skočit přes kozu xDD Akorát Kača to měla propracovanější..... fajn nebudu rýpat. Každopičopádně... škoda že nemám víc takových zážitků, páč to zní docela vtipně... Aspoň to musí znít vtipně pro ty, kdo nepracuje s koňmi. Páč pro nás koňáky je to běžná věc (a teď samozřejmě nemyslím placák z balíku).

Další momenty, které připadají vtipné jen jedné spolužačce Lúce, jsou většinou momenty, kdy jsem na pokraji mých sil a propadám v paniku a to většinou na koni. Takžéé :D Nebo tu jsou momenty, kdy se mi kůň téměř splaší a já se snažím udržet na koni, zatímco na mě mistrová huláká zdola "Jo andreo vedeš si dobře!!!! Dobře ju ovládáš!" Načež mi pak aj Val řekne, že to vypadalo dobře, tak se rozhodnu nedat najevo, že sem se koňa snažila zabrzdit, ale nešlo mi to, tak sem ju nechala dál cválat xD.. Prostě většinou, když si myslím, že je to tak tak na hraně, je mistrová spokojená. Wha d fak mén?"?!

Jó je to zkrátka mega drsný no. Tímto asi končí, páč si na nic jinýho nevzpomínám. Další kapitola by byla pan Zelinka aka Mat a pan Ysh aka Pat.. alé, to v podstatě ani není tak vtipný :D
Takže za měsíc zas zduř.